Vrasja e dyfishtë në Lushnje dhe plagosja e nipit të Aldo Bares, SPAK kërkon burg përjetë për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin

ORGES-BILBILI.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

SPAK ka kërkuar burg përjetë për Orges Bilbilin dhe Anterio Kaloshin, dy persona te akuar për masakrën e lushnjes më 2017. Prokuroria e SPAK Dolorez Musabelli ka lexuar konkluzionet përfundimtare ndaj këtyre shtetasve duke kërkuar për to burg përjetë.

Ndërkohë vijon të jetë në kërkim për këtë ngjarje Laert Haxhiu. Prokuroria e Posaçme i akuzon të tre si pjesëmarrës në grup kriminal dhe autorë të disa vrasjeve me paramendim në zonën e Lushnjes dhe jo vetëm.

Orgest Bilbili dhe Laert Haxhiun janë akuzuar për vrasjen e Jurgen Hoxhës dhe Zamir Latifit si dhe tentativën e vrasjes së Xhulio Shkurtit, nipit të Aldo Bare. Veç akuzës së vrasjes në rrethana cilësuese të një ose më shumë personave, Bilbili akuzohet për “Kryerjen e veprave penale në kuadër të grupit kriminal”.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë