Papa Françesku tha se ishte thellësisht i pikëlluar për vrasjen e ish-kryeministrit japonez Shinzo Abe, duke shprehur ngushëllimet për familjen dhe miqtë e Abe, si dhe për popullin japonez, shkruan CNN.

 

“Jam thellësisht i pikëlluar për vrasjen e Shinzo Abe, ish-kryeministër i Japonisë. I shpreh ngushëllimet e mia të përzemërta familjes së tij, miqve dhe popullit të Japonisë. Po lutem që shoqëria japoneze të qëndrojë e fortë në përkushtimin e saj historik ndaj paqes dhe t’i japë fund dhunës”, shkroi Papa në një postim në Twitter.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re