Skip to content

Vrasja e Mateos, Nano flet te “Siguria”: Çalamani ishte dënuar më parë si hajdut, më pas nuk u bë asnjë kallëzim në polici…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i Policisë së Shtetit Gledis Nano foli në Komisionin për Sigurinë Kombëtare dhe për vrasjen makabër të 8-vjeçarit Mateo Vasiu nga Klodian Çalamani.

Nano tha se autori i krimit ishte dënuar më parë si hajdut banesash, por pasi doli nga burgu nuk pati asnjë kallëzim për abuzim seksual në polici.

Drejtori i Policisë tha se po punohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Nano: Në 16 nëntor u arrestua në flagrancë në Gracalli agresori që kishte groposur një të mitur me inicialet M.V.. Në Policinë e Shtetit ka pasur të dhëna se ai ka qenë hajdut banesash por për personin në fjalë, nuk ka pasur kallëzime në fushën e abuzimit seksual dhe krimeve seksuale.

(E.D/faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë