Dy ish- drejtuesit e larte te policise ne Elbasan, Albert Nushi dhe Nikollaq Palla u lane ne arrest shtepie per hetimet mbi vrasjen e Pjerin Xhuvanit ne prill te vitit te kaluar ne Elbasan.

Dy ish-nendrejtoret akuzohen per shperdorim detyre dhe deklarim te rreme.

Nderkohe jane pezulluar nga detyra dhe iu eshte hequr e drejta per te mbajtur detyra shteterore efektiveve te meposhtem:

– Dedjon Duraku,– Pëllumb Bicaku,– Erjon Balla,– Erjon Meçja,– Donald Dedja,– Besmir Kadiu

Pak dite para zgjedhjeve te 25 prillit 2021, militante te PS dhe PD u perplasen me arme, konflikt nga i cili gjeti vdekjen Pjerin Xhuvani.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re