Home SHQIPERIA Vrau 31-vjeçarin turk/ Merr fund arratia dy javore e të riut shqiptar në Gjermani

Vrau 31-vjeçarin turk/ Merr fund arratia dy javore e të riut shqiptar në Gjermani

0
Vrau 31-vjeçarin turk/ Merr fund arratia dy javore e të riut shqiptar në Gjermani

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Arrestohe 23-vjeçari shqiptar Fisnik Hoxha i cili qëlloi për vdekje shtetasin turk Mustafa A, 31-vjeç.

 

Kujtojmë se ngjarja ndodhu në lagjen Gaarden të Kiel, në Gjermani.

 

I riu shqiptar është arrestuar pas thuajse dy javësh. Sipas policisë së Kielit dhe prokurorisë, 23-vjeçari u arrestua nga njësitë speciale në Gelsenkirchen pasditen e sotme.

 

23-vjeçari nuk ka bërë rezistencë gjatë arrestimit, ndërsa pritet që të dërgohet para gjykatës.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë