Skip to content

Vrau ish-drejtorin e OST në mes të lokalit në Rrëshen; gjykata lë në burg Dorian Keqin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjykata e Lezhës la në masë sigurie arrest me burg, Dorian Keqin i arrestuar pak dite me pare dhe i akuzuar se në shtator 2016 ka vrare ne nje lokal ne Rreshen ish-drejtorin e OST per veriun e vendit, Sajmir Jaku.

 

40-vjeçari Dorian Keqi u arrestua rastesisht.

 

Ai u kap i dehur ne timon ne makinen e tij dhe teksa priste te dilte ne gjyq per shkelje te rregullave te qarkullimit, verifikimi i shenjave te gishtave tregoi se ai eshte vrasesi i Sajmir Jakut 6 vite me pare, dhe i plagosjes se Gjergj Markut, ne te njejten ngjarje.

 

Vete Dorian Keqi ka mohuar akuzen duke pretenduar se diten kur eshte vrare Sajmir Jaku ai ka qene ne fshatin Vinioll te Kurbinit dhe jo ne Rreshen.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë