Vuani nga depresioni? Perdorni kete kure me filizat e grurit. Ato janë te pasura me enzima të çmuara, vitamina dhe mikroelemente.

Per kete: grurin e pastruar e vendosni në ujë të pastër në një kavanoz dhe dy të tretat mbusheni me ujë.

Kavanozin e mbyllni mirë dhe e lini të qëndrojë për 12-24 orë. Pas një kohe ujin mos e hidhni por e pini, pasi permban shume minerale dhe vitamina. Kjo masë e perftuar mund të ruhet në frigorifer për 4 ditë. Mund ta freskoni me ujë për çdo ditë. Grurin ta hani nga dy lugë në ditë, dhe atë në mesditë, para vaktit.

Duhet ta përtypni mirë, qe te perftoni nga perberesit e saj shërues. Mund ta konsumoni edhe me mjaltë, e mund ta shtoni edhe në supë, sallatë. Nëse konsumoni kete perzierje simptomat e depresionit kane nje permiresim shume te dukshem.
Nese ju pelqeu si artikull ju lutem shperndajeni tek miqte e juaj.

/shkollaeshendetit.com

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re