Home BOTA Vuçiç sfidon Parlamentin Europian: Jo njohjes reciproke!

Vuçiç sfidon Parlamentin Europian: Jo njohjes reciproke!

0
Vuçiç sfidon Parlamentin Europian: Jo njohjes reciproke!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Presidenti serb Vuçiç tha se vendi i tij nuk do të nënshkruajë marrëveshje për njohje reciproke me Kosovën, pasi kjo u kërkua së fundi në një rezulotë të Parlamentit Europian. “Bukur, dinjitetshëm dhe me mirësjellje, nuk do të nënshkruajmë. Nuk na shkon mendja, nuk do ta konsiderojmë”, tha Vuçiç për gazetarët, gjatë një vizite në […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë