Ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin i është përgjigjur zv.kryeministrit Behgjet Pacolli duhet të mësohet të heshtë, kur nuk ka asgjë të mençur të thotë.

 

Mediat serbe transmetojnë se Vulin thekson se para se të përmend emrin e Aleksandar Vuçiç, PAcolli së pari duhet të kujtohet në akuzat e anëtarëve të të ashtuquajturës qeveri në Prishtinë.

 

“Vuçiç është njeriu që ka ruajtur paqen në regjion, ndërsa Pacolli dhe të tjerët shpresojnë në luftën të cilën përsëri do ta bënte NATO për ta. Vuçiç është njeri i ndershëm, a miqtë e Pacollit janë kriminel të luftës, që janë në liri sepse kanë vrarë dëshmitarët”.

 

Ndërkohë më parë zëvendës kryeministri i qeverisë së Kosovës Behxhet Pacolli iu ka përgjigjur jo seriozisht presidentit serb Vuçiç në refuzimin e platformës së Prishtinës.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re