Ambaadorja Yuri Kim, po zhvillon aktualisht një takim me kreun e SPAK, Arben Krajën dhe drejtoreshën e Byrosë Kombëtare të Hetimit, Aida Hajnaj.

Yuri Kim pritet të takojë edhe 28 agjentët e rinj të cilët do të marrin zyrtarisht detyrën si punonjës të BKH.

Këta persona do të merren me dosjet e krimit të organizuar dhe zyrtarë e korruptuar. Byroja Kombëtare e Hetimit, është e ngjashme me at të FBI-së amerikane.

Vijon…

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re