Detaje të raja janë zbardhur nga aksidenti me pasojë vdekjen e një të riu mëngjesin e sotëm në rrugën dytësore Tiranë-Durrës. Automjet tip “BMW X5” është përplasur fillimisht me barrierën anësore dhe më pas ka dalë nga rruga duke përfunduar në kanalin që ndodhej aty pranë.

 

Për pasojë humbi jetën 35 vjeçari Visar Meshi i cili ishte pasagjer në automjet.

 

Të plagosur mbetën Ensid Hasanllari 34 vjeç dhe Erenik Cakraj 32 vjeç , njëri prej të cilëve shoferi.

 

Të plagosurit, njëri prej tyre është në gjëndje më të rëndë.

 

Nga veprimet paraprake shkak dyshohet shpejtësia tej normave që lëvizte drejtuesi i mjetit si dhe lagështia në rrugë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re