Zbardhen diskutimet në mbledhjen e grupit parlamentar të PD-së, demokratët kërkojnë vetting për politikanët

pd-1-300x166.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Demokratike ka mbledhur ditën e sotme grupin e saj parlamentar.

Mësohet se në mbledhje janë diskutuar amadamente për Reformën Zgjedhore, territoriale dhe për ndryshimet kushtetuese që PD pritet që t’i propozojë në parlament.

Sakaq PD Partia Demokratike kërkon që të gjithë politikanët të kalojnë në sitën e vetingut, siç po bëhet me anëtarët e sistemit të drejtësisë në vend. Këto propozime PD do t’i dorëzojë të mërkurën.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë