Zbulohen 3 amendamentet që PD dorëzon në Kuvend, Bardhi: Nuk është në interesin tonë por të qytetarëve

f8fc9946-902c-40f6-a278-14bba27fb133.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Pas komunikimit që kishim, vendosëm që të depozitojmë 3 amendamentet .
Së pari, është Vetingu për politikanët, që do të thotë pastrimi i politikës nga të korruptuarit dhe lidhje me krimin.

Së dyti, rikthimi i ligjitimitetit të zgjedhjeve nga ndryshimet kushtetuese
Së treti, reforma e territoriale që afron më shumë shërbimet me qytetarët.
sot grupi i punës u mblodh për të finalizuar amandamentet dhe u vendos që nesër të depozitohen amandamenmtet kushtetuese
3 çështje nuk kanë interes të PD por të qyettarëve shqiptarë. Nuk duhet të kemi në Kuvend njerëz të korruptuar dhe të krimit të organizuar, reformë zgjedhore që garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe një reformë që ndihmon qytetarët me shërbime. Detyra e opozitës është të ofrojë zgjidhje për hallet e qytetarëve, nëpërmjet këtyre amandamenteve ne shikojmë iunteresin e qytetarëve. Deputete e SP të mendojnë për qytetarët. Janë propozume që skan lidhje me PD por me qytetarëve. Është diskutuar me propozimet e PD për këti 3 amandamente të plota kushtetuese”, tha Gazmend Bardhi.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë