Home SHQIPERIA Zbulohet drogë në Këlcyrë

Zbulohet drogë në Këlcyrë

0

54 kg kanabis sativa, si dhe një armë gjahu pa leje janë sekuestruar këtë të enjte në dy banesa të ndryshme në Këlcyrë. Sipas policisë, 38 kg hashash u gjetën në banesën e Theofan Totos, 57 vjeç.
 
Ky i fundit ka qenë i dënuar më parë për vrasje. Ndërsa 16 kg te tjera u zbuluan në shtëpinë e Manol Qorrit, te fshehura në një fuçi plastike. Nga kontrolli, u gjetën edhe 13 fishekë dhe një armë gjahu, të cilën e mbante pa leje.