Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Personi në foto është Edmond Arapi, i  cili dyshohet se ka vendosur tritolin në fasonerinë në pronëski të shtetasit italian në zonën e Freskut në Tiranë.

edmond arapi
Edmond Arapi, organizatori i vendosjes se tritolit

Gazetari i Panorama TV, Ervin Leka raporton se shkak është bërë një gjobë e papaguar prej 100 mijë eurosh.

Mësohet se Edmond Arapi e kishte kërcënuar biznesmenin italian duke i thënë se nëse nuk i jepte paratë do e pësonte keq.

Pas refuzimeve të këtij të fundit, Arapi ka organizuar vendosjen e tritolit duke pajtuar një 16-vjeçar. Ai e ka porositur atë të vjedhë një biçikletë dhe i ka dhënë sasinë e tritolit që do vendoste në objekt.

Në këmbim ai do të merrte 1 milion lekë të vjetra. Pasi ka vendosur tritolin, 16-vjeçari është larguar me biçikletë nga vendi i ngjarjes.

Përgjatë këtyre ditëve ai ka qëndruar i fshehur në Valias. Nga ana tjetër, porositësi Edmond Arapi i akuzuar më parë për plagosje, është kapur në Himarë.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re