Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka deklaruar se është i vendosur këtë muaj për të arritur disa rezultate shumë specifike në punën me partnerët ndërkombëtar, duke përfshirë armatimin e ri, megjithëse ai nuk ofroi detaje specifike, raporton CNN.

 

“Përpjekjet tona diplomatike për të bashkuar edhe më shumë vende për të rivendosur paqen në të gjithë tokën tonë. Ne po përgatisim më shumë presion global mbi Rusinë,” tha ai në fjalimin e tij.

 

Zelensky tha gjithashtu se siguria ishte tema kryesore e bisedave të tij telefonike me kryeministrin e Mbretërisë së Bashkuar, Rishi Sunak dhe kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu më herët gjatë ditës.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re