Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është shprehur falenderues ndaj presidentit Ilir Meta për qëndrimet e tij në mbështetje të Ukrainës.

 

Përmes një postimi në “Tëitter”, ai vlerëson solidaritetin e Shhqipërisë për një të ardhme të përbashkët europiane.

 

“I jam mirënjohës [email protected]ër fjalët e tij të mbështetjes në #UnityDay ! Ne vlerësojmë solidaritetin e Shqipërisë, miqve dhe partnerëve të tjerë për hir të një të ardhmeje të përbashkët evropiane. Së bashku ne e bëjmë Ukrainën më të fortë! #Së bashku më të fortë”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re