“Rusia nuk ka hequr dorë nga taktikat e saj terroriste”.

Kështu deklaroi presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky

Ai shtoi se mungesa e sulmeve masive me raketa do të thotë vetëm se armiku po përgatitet dhe mund të godasë në çdo moment.

“Edhe pse është e qartë se edhe pa dritë ne e dimë saktësisht se ku të gjuajmë dhe çfarë për t’u liruar, Rusia ende shpreson për ndërprerje. Kjo është shpresa e fundit e terroristëve”.

 

Lufta ne Ukraine eshte tashme ne diten e 293.

 

Prej nga dita kur Rusia sulmoi ushtarakisht Ukrainen, llogariten mijera viktima mes civileve por edhe ushtareve te te dyja kraheve.