Home SHQIPERIA Zelensky: Rusia do të përpiqet të ndalojë plotësisht furnizimet me gaz në Evropë

Zelensky: Rusia do të përpiqet të ndalojë plotësisht furnizimet me gaz në Evropë

0
Zelensky: Rusia do të përpiqet të ndalojë plotësisht furnizimet me gaz në Evropë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

“Nuk ka dyshim se Rusia do të përpiqet jo vetëm të kufizojë sa më shumë që të jetë e mundur, por edhe të ndalojë plotësisht furnizimin me gaz në Evropë ”.

Nga ana tjeter tetë anijet e para të huaja kanë mbërritur në portet e Ukrainës për të eksportuar produkte bujqësore ( sidomos grure dhe miser), ndërsa Marina e Kievit është e angazhuar për të siguruar transport të sigurt.

 

Shërbimi për shtyp i Marinës ukrainasre e lajmeroi ne gje te tille ne Facebook, duke sqaruar se “me kërkesë të Ministrisë së Infrastrukturës, njësitë detare të Forcave të Armatosura garantojnë transportin e produkteve bujqësore me anije civile përmes hyrjes Bystre të kanalit Danub-Deti i Zi”. .

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë