Skip to content

Zgjedhja e Vokshit nënkryetare e EPP, reagon Doris Pack: Lajm shumë i mirë për PD dhe Shqipërinë

  • 11/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pasi Albana Vokshi u zgjodh një nga 6-të nënkryetaret e EPP, ka reaguar Doris Pack, e cila deri sot mbante vendin e Presidentes. Në një deklaratë në twiter, Pack shprehet:

“Asambleja e Përgjithshme e EVP Grave në Dublin. Gratë zgjodhën sot bordin e tyre të ri. Rozaliabiro më ndjek si Presidente. Është një lajm shumë i mirë që #albanavokshi nga PD në #Shqipëri u zgjodh si një nga 6 nënkryetarët.”

Pack jep vlerësimin e saj për zgjedhjen e Vokshit ndërsa shton se pavarësisht largimit, ajo do të jetë pranë këtyre grave.

“Sot dhashë dorëheqje nga detyra ime si President pas 22 viteve. Zgjodhëm Rozalia Biro nga Rumania për të qenë pasardhësja ime. Më pas delegatët më zgjodhën kryetar nderi. Isha pak e dhimbshme, por zgjodhëm një tabelë të mirë së bashku me Rozalia. Dhe unë gjithmonë do të jem pjesë e saj.

Tre delegatë ukrainas morën pjesë dhe folën për situatën e dëshpëruar në vendin e tyre. Shumë nga delegatët tanë kanë marrë gratë ukrainase.”, shkruan më tej Pack

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë