Kryeministr i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis ka zhvilluar paraditen e sotme (11 qershor) një takim me shtatët eurodeputët e rinj të zgjedhur në zgjedhjet e fundit për Parlamentin Evropian.

Prezent fizikisht në takim ishin Giorgos Autias, Eliza Vozeberg, Eleonora Meleti, Manolis Kefalogiannis  dhe Dimitris Tsiodras, ndërsa në lidhje live ishin Evangelos Maimarkis dhe Fredi Beleri, i cili prej muajsh është në paraburgim në Shqipëri.

Në takim morën pjesë edhe ministri i Shtetit Akis Skertos,  zv.ministrja e Punëve të Jashtme Alexandra Papadopoulou dhe sekretari i Marrëdhënieve Ndërkombëtare dhe Bashkimit Evropian , Tasos Hatzivasiliou.

 

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re