Home SHQIPERIA Zgjedhjet vendore/ Partia Bindja Demokratike do të garojë e vetme

Zgjedhjet vendore/ Partia Bindja Demokratike do të garojë e vetme

0
Zgjedhjet vendore/ Partia Bindja Demokratike do të garojë e vetme

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Partia Bindja Demokratike do të garojë e vetme në zgjedhjet vendore të 14 Majit të vitit të ardhshëm.

 

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i kësaj partie, Astrit Patozi.

 

 

Nga Elbasani, Patozi është shprehur se ky vendim ka ardhur pas konfliktit dhe mosmarrëveshjeve brenda forcave më të mëdha opozitarë të vendit.

 

 

“BINDJA DEMOKRATIKE VENDOS TË GAROJË E VETMEBindja Demokratike nisi dje përgatitjet intensive për zgjedhjet vendore të 14 majit, duke pasur objektiv kryesor përfaqësimin në të 61 bashkitë e vendit.Bordi i saj Drejtues, që u mblodh në Elbasan, vendosiqë, në kushtet e një konflikti të paprinciptë brenda forcave kryesore të opozitēs, i cili ka pamundësuar krijimin e një fronti të përbashkët kundër qeverisë, Bindja Demokratike të garojë e vetme në këto zgjedhje.Nevoja e shoqërisë shoqërisë shqiptare për një alternativë të re opozitare si identitet politik i Bindjes Demokratike u përcaktua si lajmotivi i fushatës së çdo kandidati, në çdo bashki të Shqipërisë.Mbledhja vendosi gjithashtu të komandojë Fabian Topollajin si koordinator të partisë, deri në përfundimin e zgjedhjeve vendore.”– shkruan Patozi.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë