Lajme shpresëdhënëse janë bërë publike së fundmi për 19-vjeçaren shqiptare të zhdukur që prej 16 tetorit në Athinë

Një dëshmitar, i cili foli të Premten në mbrëmje në emisionin “Dritë në Tunel”, pretendon se ai e pa vajzën pak para se të arratisej pas një kontrolli në një zonë të caktuar në prani të një prokurori.

Gjurmët e 19-vjeçares u zhdukën në mesditë të Premten, 16 Tetor, me familjen e saj dhe autoritetet – tre muaj e gjysmë më vonë, janë duke shqyrtuar të gjitha informacionet në lidhje me zhdukjen e saj misterioze. Një dëshmi që mbërriti në emisionin javor “Dritë në tunel” ka sinjalizuar një alarm për Policinë Greke. për vajzën 19-vjeçare të zhdukur, siç dëshmon një dëshmitar që ai e pa Artemisin pak para se të arratisej pas një kontrolli në një zonë të caktuar në prani të një prokurori.

“Policia e Omonia e di shumë mirë se ku është Artemis. Ka disa oficerë policie që paralajmërojnë kur është koha për të bërë ndërhyrjen e duhur. Ditën që policia vajti me prokurorin ata sëbashku me vajzën u larguan nga dera e pasme. Ata u zhdukën … Ajo ishte në rrugën Iasonos në Metaxourgeio. “Ata e kanë marrë atë nga atje tani,” tha ai karakteristikisht në emision.

Sipas reportazhit të emisionit “Dritë në tunel”, policia ka përsëritur kërkimet në zonën më të gjerë, por pa rezultat. Madje besohet se askush nuk do të rrezikonte me një publicitet të tillë, për të përfituar nga një person i zhdukur në vende të tilla.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re