Një tifoz skocez, i cili udhëtoi drejt Gjermanisë për Kampionatin Evropian, u trondit kur mbërriti në hotel dhe hyri për herë të parë në dhomë.

Duke shkruar në X për t’u ankuar për shërbimin ndaj klientit, përdoruesi RoryB96 zbuloi “kaosin absolut të dhomës”, duke bërë që ai dhe miqtë e tij të enden nëpër rrugët e Gjermanisë gjatë natës për të gjetur strehim të ri. Ai e përshkroi akomodimin e tij të parë si një “rrëmujë totale”, shkruan Mirror.

Por më pas situata u bë edhe më e keqe. Ai shkroi: “Unë zakonisht nuk postoj ankesa në Tëitter, por unë dhe miqtë jemi në Gjermani për EURO2024 në kaos absolut nga situata në të cilën na vuri Booking.com mbrëmë. Pra, rreth orës 8:30 dje u shfaqëm aty ku rezervuam përmes Booking.com, por vendi ishte një rrëmujë absolute.

“Një nga shtretërit ishte prej kartoni dhe ngjitur me shirit. Shtrati tjetër ishte një divan krevat që ishte grisur dhe i neveritshëm,” shton ai. Pas tre orësh në telefon, u dërguam në një akomodim tjetër, i cili dukej se ishte po aq i keq sa i pari”.

“Kur mbërritëm, u tronditëm nga ajo që gjetëm,” thotë Rory, “Booking.com na dërgoi në një birucë që duhet të ishte një lloj objekti mjekësor i braktisur pasi shtretër spitali dhe pajisje industriale ishin rreth hyrjes. Hymë dhe na pritën më shumë pajisje industriale, kimikate të ekspozuara, kabllo dhe tuba të ekspozuar dhe mbi të gjitha një sëpatë që dukej si diçka nga një film horror”.

“Pas të gjitha sa më sipër brenda disa metrave të parë të akomodimit, ne kaluam nëpër pjesën tjetër dhe vazhduam të gjenim rrezik pas rreziku duke përfshirë hyrjen në dhomën e gjeneratorit. Arritëm në skajin tjetër dhe pati një situatë serioze, erë lagështie”, shton ai. Për më keq, dera e hyrjes nuk mund të mbyllej edhe pse shpenzuam 2500 euro për strehim.

Rory më vonë zbuloi se ata kishin gjetur me sukses strehim në Këln për katër ditët e mbetura. Por njëri shkroi: “Do të qëndroja në akomodimin e parë pasi të shihja të dytin”.

Booking.com tha për The Mirror: “Kjo nuk është një përvojë që do të dëshironim për këdo që rezervon një qëndrim në platformën tonë dhe ne jemi në kontakt me përdoruesin në mënyrë që të mund të shikojmë se çfarë ka ndodhur dhe të sigurohemi që ata të kenë mbështetjen e duhur”. /tesheshi.com/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re