Skip to content

Zjarr i madh në Dropull

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zjarr i madh ne lartesite e fshatit Goranxi Bashkia Dropull.

 

Vleresohet se zjarri eshte provokuar nga barinj te cilet perdorin kullotat e zones per ushqim per bagetine.

 

Terreni eshte shume i veshtire dhe pamundeson nderhyrjen me mjetet e motorrizuara.

 

Mendohet se nen flake jane disa hektare kullote dhe drure pyjore.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë