Një zjarr i madh ka rënë në Karaburun. Raportohet se një zonë e madhe është pushtuar nga flakët, të cilat ndihmohen nga era .

Forcat zjarrfikëse po punojnë për të shuar zjarrin, origjina e të cilit nuk është e qartë.

Era dhe terreni e vështirëson punën për të shuar flakët, ndërkohë që zjarrfikësit po ndihmohen edhe nga punonjësit e zonave të mbrojtura aty.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re