Një ambient shërbimi është përfshirë nga flakët mbrëmjen e kësaj të premteje në Vlorë.

Zjarri ka rënë në një restorant në zonën e Zvernecit.

Restoranti ndodhet prane zones pyjore. Zjarrfikesit mbërritën shpejt ne vendngjarje dhe po lokalizojne flaket.

Nuk raportohet për të lënduar por vetëm dëme materiale.