Skip to content

Zjarr në Novoselë/ Flakët përhapen përgjatë autostradës, zjarrëfikëset drejt ngjarjes

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një vatër zjarri është aktivizuar në Novoselë pranë autostradës.

 

Në vendngjarje janë aktualisht dy mjete dhe 7 efektivë për lokalizimin e zjarrit.

 

Siç duket edhe në pamje, flakët janë përhapur në një sipërfaqe të madhe me shkurre dhe po punohet ende për shuarjen e tyre.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë