Skip to content

Zjarr në Patos/ Flakët përfshijnë kodrat me ullinj

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zjarr ka rënë në vendin e njohur si “burimi e lajthisë” në Dukas të Patosit.

 

Mësohet se era po favorizon flakët dhe zjarri po përhapet në grykën e kodrave duke shkuar drejt Margëlliçit.  Burime nga vendi i ngjarjes bëjnë me dije se po digjen ullinjë të rinjë dhe shkullorë.

 

Drejt vendit të ngjarjes janë nisur forcat zjarrfikëse, ndërsa ende nuk dihet shkaku i zjarrit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë