Skip to content

Zjarr në Pogradec/ Digjet një sipërfaqe toke, zjarrëfikësit në vendngjarje

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Situata e zjarreve në vendin tonë vijon të paraqitet problematike.

 

Pas zjarrit në Belsh, ku u shkrumbuan ullishtet, një sipërfaqe toke është djegur në Pogradec.

 

Në zonën quajtur “Luadhi i Çelos” mbi fshatin Guras, flakët janë përhapur me shpejtësi.

 

Në vendngjarje kanë mbërritur forcaz e MZSH të cilat po punojnë për izolimin dhe shuarjen e flakëve.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë