Media shtetërore ruse, TASS bën përgjegjës një sulm me dron për shkrumbimin e depos së naftës në rajonin Krasnodar të Rusisë jugperëndimore.

 

Mediat ruse shkruajnë se zjarri në portin e Volnës pranë një ure që lidh Rusinë me Krimenë e aneksuar ishte për shkak të rënies së dronit.

 

Objekti ndodhet afër urës së Kerçit, e cila u dogj nga forcat ukrainase në tetor 2022.

 

Rusia nuk ka mbështetur me prova pretendimet për shkaqet e zjarrvënies. Nga ana tjetër Ukraina nuk ka bërë asnjë reagim.

 

Megjithatë raportohet vetëm për dëme materiale dhe jo në njerëz.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re