Një zjarr i përmasave të medha ka pêrfshir një zonë të banuar midis Dushkut dhe qytetit të lushnjes, ende nuk i ditur permasat dhe dëmtimet e shkaktuara nga kjo vatër, ndêrkohe që forcat e zjarrfikêsve kanë mbërritur në vëndngjarje për të bërê të mundur shuarjen e flakëve të cilat rrezikojnë dhe banesat që ndodhet shumë pranë flakëve.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re