Home SHQIPERIA Zjarri i madh “përpin” zonën midis Tragjasit dhe Dukatit

Zjarri i madh “përpin” zonën midis Tragjasit dhe Dukatit

0
Zjarri i madh “përpin” zonën midis Tragjasit dhe Dukatit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën midis Tragjasit dhe Dukatit,në njësinë administrative Orikum.

 

Njoftuar nga banorët menjëherë në zonën e flakëve kanë mbërritur 3 efektivët zjarrfikës të Stacionit të Orikumit.

 

Efektivat zjarrfikës të Orikumit kanë bllokuar zjarrin duke e lokalizuar atë.

 

Dyshohet se janë vetë çobanët ,ata që i kanë venë zjarrin sipërfaqeve me bimësi midis Tragjasit dhe Dukatit .

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë