Skip to content

Zona e kënetës në Lezhë përfshihet nga zjarri, era favorizon përhapjen e flakëve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një zjarr i madh ka përfshirë zonën e kënetës në Tale të Lezhës. Flakët janë favorizuar nga era dhe si pasojë janë përhapur edhe më shumë.

Ndërkohë pritet mbërritja e forcave zjarrfikëse për tëbërë të mundur vënien nën kontroll të flakëve që deri më tani kanë djegur sipërfaqe të mëdha me shkurre dhe pemë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë