Skip to content

Zyrtare/ Dorëhiqet kryeministri italian Mario Draghi

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dorëhiqet Kryeministri i Italisë, Mario Draghi.

 

Vendimi është pranuar edhe nga Presidentin Mattarella pasi priti në zyrën e tij kreun e qeverisë për herë të dytë brenda pak ditëve.

 

Presidenti i Republikës tha se, qeveria mbetet në detyrë për trajtimin e aktualitetit dhe cështje të tjera të rëndësishme deri në formimin e qeverisë së re.

 

Vendimi I Draghit erdhi pas përplasjeve me partnertin qeveris, forcën “ 5 Yjet”, e cila nuk I dha mbështetjen në Senat kryeministrit Draghi.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë