Sërish protestë në KZAZ Berat: S’ka zgjedhje pa PD, Rama ik

Përfaqësues të Partisë Demokratike dhe Aleancës Qytetare kanë nisur marshimin drejt KZAZ së Beratit. Teksa mbajnë pankarta në duar, protestuesit i janë afruar KZAZ nr....

PAVLO SHKARPA: KOMUNITETI ROM NË HARRESË TË PLOTË NGA BASHKIA E BERATIT

Në një takim me komunitetin rom, kandidati i BINDJES DEMOKRATIKE për bashkinë e Beratit, Z. Pavlo Shkarpa u shpreh se nëse do të fitojë...

Plarent Aleksi: Disa pyetje dhe pergjigjet e mia per 4 vitet e ardhshme si...

Nga Plarent Aleksi Disa pyetje dhe Pergjigjet e mia per 4 vitet e ardhshme si Kryetar Bashkie ne Berat. Pyetjet për kandidatët për kryetarë të bashkisë...

Top Channel: Berat, grindet me të atin, hidhet nga ballkoni i katit të shtatë...

Një 40-vjeçar nga Berati është hedhur mëngjesin e sotëm nga kati i shtatë i një pallati. Elton Riko, babai i dy fëmijëve, mësohet se...

BERAT, VAZHDON RESTAURIMI I KISHAVE

BERAT, VAZHDON RESTAURIMI I KISHAVE BERAT, VAZHDON RESTAURIMI I KISHAVE

PD Berat thirrje qytetarëve: Mos votoni më 30 qershor!

PD Berat thirrje qytetarëve: Mos votoni më 30 qershor! PD Berat thirrje qytetarëve: Mos votoni më 30 qershor!

ERVIN DEMO: RRITJE E NUMRIT TE ASETEVE TE REJA TURISTIKE

ERVIN DEMO: RRITJE E NUMRIT TE ASETEVE TE REJA TURISTIKE ERVIN DEMO: RRITJE E NUMRIT TE ASETEVE TE REJA TURISTIKE

Berat/Hidhet nga kati i 7-të babai i dy fëmijëve

BERAT Një 40-vjeçar është hedhur nga kati i shtatë i pallatit në qytetin e Beratit. Gazetarja e “BalkanWeb” Eneida Petova raporton se shtatasi  Elton Riko...

BERAT, CENOHET MONUMENTI I KULTURES GJATE SEZONIT TURISTIK: GJENDEN ESHTRA NJERËZISH NË GERMIME

Jo rrallë herë  jemi mësuar të shohim çudira në urbanistikën e qytetit muze, ku monumente të rëndësisë së veçantë dhunohen nga sipërmarës privatë duke...

Nis në Berat Atelieja e Restaurimit 2019, në fokus objektet e kultit

25 qershor – Nisi ditën e djeshme Atelieja e Restaurimit 2019: “Konservimi i pikturës murale në kishën e Shën Kostandinit dhe Helenës, Berat, Shqipëri”. Kjo...

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT