Zetori del nga rruga, humb jetën 55-vjeçari në Kuçovë

Një 55-vjeçar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti ndodhur sot në Kuçovë. Policia sqaron se në rrugën rurale të fshatit Perondi, zetori që...

Kuçovë/ Vetëhidhet nga kati i tretë i pallatit, ndërron jetë një grua

  Gjatë natës, në Spitalin Rajonal Berat, është dërguar pa shenja jete, shtetasja F. M., 67 vjeçe, banuese në Kuçovë. Në bazë të ekzaminimeve mjeko-ligjore dhe...

Baza e NATO-s në Kuçovë, Hajdari: Do t’i sjellë zhvillim ekonomik zonës

“Baza e NATO-s, siguri apo ekspozim?”, kjo ishte tema e diskutimit mbrëmjen e së hënës në “Quo Vadis” të moderatores Pranvera Borakaj në Vizion...

Goditi me sende të forta një 65-vjeçar, arrestohet i riu në Kuçovë

Në ambientet e një lokali, për motive të dobëta, goditi me send të fortë, një 65-vjeçar, arrestohet 29-vjeçari. Procedohet penalisht babai i 29-vjeçarit, pasi kanosi...

Ndërtimi i infrastrukturës në bazën ajrore të Kuçovës, Komisioni i Prokurimit Publik i jep...

  Komisioni i Prokurimit Publik i ka dhënë miratimin Ministrisë së Mbrojtjes që te vijojë me hapat e nevojshme të finalizimit të procedurës që lidhet...

Sekretarja për Gruan në PD, Taulanda Jupi, takim me gra e vajza në Kuçovë:...

"Shpopullimi në shumë qytete të Shqipërisë është emergjencë kombëtare që lidhet ngushtë me fuqizimin ekonomik, social, punësimin, arsimimin dhe specifikisht mirëqënien e grave dhe...