SHENDETI

025726725-571887d5-89a8-4782-a738-02f365a1b1e5.png

S’ka kinema dhe as teatro/ Italia vendos kufizime për të pavaksinuarit pas rritjes së rasteve me COVID-19

Qeveria e Italisë vendosi këtë të mërkurë që të përjashtojë personat e pavaksinuar nga disa aktivitete publike në një pëpjekje për të ndaluar shpërndarjen e koronavirusit. Një dekret i ri qeveritar gjithashtu i ka bërë vaksinat të detyrueshme për stafin… Read More »S’ka kinema dhe as teatro/ Italia vendos kufizime për të pavaksinuarit pas rritjes së rasteve me COVID-19

pfizer-alzheimer-medicamentos_403971458_124753873_1024x576-600x360-1.jpg

Kompania Pfizer në kaos/ Vidhen dokumentet me të dhënat e vaksinës anti-COVID, akuzohet një punonjëse

Kompania farmaceutike Pfizer, ka ngritur një padi ndaj një punonjëse të tyre, me pretendimin se ka vjedhur një numër të madh dokumentesh të besueshme, përfshirë edhe ato të lidhura me vaksinën anti-COVID. Në padinë e deponuar të martën në gjykatën… Read More »Kompania Pfizer në kaos/ Vidhen dokumentet me të dhënat e vaksinës anti-COVID, akuzohet një punonjëse

Ilir-Alimehmeti.jpg

‘Duar, këmbë, gojë’, Alimehmeti jep këshilla për prindërit: Mos i çoni fëmijët në çerdhe dhe kopshte nëse iu shihni këto shenja

Prej disa javësh, në vendin tonë po qarkullon sëmundja e njohur si “Duar-Këmbë-Gojë (SDKG/HFMD)” e cila ka prekur shumë individë, kryesisht fëmijët por edhe të rritur. Sa i përket kësaj sëmundje, ku shfaqen edhe puçra në trup, mjeku Ilir Alimehmeti… Read More »‘Duar, këmbë, gojë’, Alimehmeti jep këshilla për prindërit: Mos i çoni fëmijët në çerdhe dhe kopshte nëse iu shihni këto shenja

netherlands-health-virus-curfew-195233.jpg

Qendra Europiane jep alarmin për Covid19: Bëni kujdes, në dhjetor dhe janar do të rishfaqet rrezikshëm

“Në dhjetor dhe janar qytetarët janë të rrezikuar nga ngarkesa e rëndë virale”, kështu shprehet shefi i (ECDC), Andrea Amon i cili sqaron se dozat përforcuese të vaksinës Covid duhet të merren parasysh për të gjithë të rriturit. Qendra Europiane… Read More »Qendra Europiane jep alarmin për Covid19: Bëni kujdes, në dhjetor dhe janar do të rishfaqet rrezikshëm