Çifti nga Dibra e Madhe rezulton i infektuar me koronavirus, para disa ditëve kishin...

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filiçe në një konferencë për shtyp pranë Qeverisë ka konfirmuar 2 rastet e reja me koronavirus në vendin tonë. Bëhet...

Video/ “Nuk mundem më”, britmat e mjekes kineze, që po lufton me koronavirusin vdekjeprurës

  Një video po shpërndahet me shpejtësi në rrjetet sociale, e cila tregon një mjeke kineze në një moment dëshpërimi. Mjekja qan me ulërima, sepse...

Intervista e 2017-ës / Paralajmërimi i Bill Gates për botën: Brenda një dekade një...

Teksa bota po përballet me uragane, apo fatkeqësi të tjera natyrore, madje edhe frika nga një luftë nukleare, është e vështirë të përcaktosh se...

Berat/ EKG dhe biçikleta nuk punojnë, të sëmurët me zemër “në dorë”

Në poliklinikën e specialiteteve në Berat prej muajsh nuk bëhen ekzaminime kardiake. Qytetarët denoncues u ankuan në “Fiks Fare” për biçikletën, por gazetarët në...

Elvis Naçi zyrtarizon blerjen e spitalit Continental: 5 mijë jetimë, do të marrin trajtim...

Elvis Naçi ka qenë në qendër të vëmendjes ditët e fundit pas publikimit të dokumentit që ai ka blerë spitalin Continental. Nëpërmjet një statusi në...

Kalimi i kohës me nënën i zgjat asaj jetën

Doni që nëna juaj të jetojë gjatë? Atëherë duhet të shpenzoni më shumë kohë me të. Një studim i kohëve të fundit ka treguar...

10 Këshilla për të Dalluar Sallamin Cilësor Nga ai me Përbërës të Dyshimtë

  Sallami është një ushqim shumë popullor në shumë vende. Por, pavarësisht nga varietetet e ndryshme, mund të jetë shumë e vështirë të gjeni një...

Austria ndalon përdorimin e glyfosatit: shkakton kancer

Premierë në Vjenë: Austria është vendi i parë i BE që ndalon përdorimin e kimikatit që lufton barërat e këqija, glyfosat. A ka ky...

Gazetari shqiptar shkon në supermarket, por nuk e pret nga ajo që shikon në...

Nga Mentor Kikia Kujdes çfarë pini, lëngjet e frutave janë industrialë! Po shikoja dje në një...

10 Mënyra për Parandalimin e Mpiksjes së Gjakut

  Me gjithë këtë kohë që ne qëndrojmë përpara kompjuterëve tanë dhe televizorit këto ditë, kushdo rrezikohet nga mpiksjet kërcënuese për jetën të gjakut. Nëse...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT