Korçë, protestë për “Skënderbeun”

Mijëra banore të Korçës, por edhe të ardhur nga qytete të tjera si dhe nga Greqia e Maqedonia, morën pjesë në protestën në mbrojtje...

Bashkia e Maliqit pa mjekë

Kjo është qendra e vetme shëndetësore që shërben si urgjencë për shërbim ditor në Maliq.   Mungesa e mjekëve specialiste ka bërë që shërbimi në këtë...

Tiranë-Rinas, autobusë elektrike

Tirana dhe aeroporti i Rinasit shume shpejte do te lidhen nga nje linje autobusësh elektrike. Pas atyre qe pritet te funksionojnë shume shpejte brenda...

Arratiset biznesmeni i tokave

Policia ende nuk ka arritur të gjejë dhe të arrestojë biznesmenin Idlir Karkini, i cili dyshohet se arriti të tjetërsojë pronat e forcave të...

“Lazarati 2”, tre burgime përjetë

Pretenca e prokurorisë për burgime përjetë për tre nga të akuzuarit e vrasjes së efektivit të RENEA-s Ibrahim Basha ne Lazarat nuk u prit...

Arrestohen dy të rinj në Shijak

  Uniformat blu arrestuan ketë të mërkurë ne Shijak dy të rinj, të cilët akuzohen për vjedhje banesash me thyerje në lagje të ndryshme të...

Grabitet shtëpia në Shkodër

  Banesa e Mark Aliajt në fshatin Shirq të Shkodrës është grabitur nga tre persona të maskuar gjatë natës duke u gdhirë e mërkura.   Nën kërcënimin...

Elbasan, sekuestrohen dollarë të falsifikuar

Policia e Elbasanit sekuestroi 20 mije e 700 dollarë, qe dyshohet se jane të falsifikuara ndërsa arrestoi dhe poseduesin e tyre,  Taulant Dubalin 44...

Ndahet nga jeta 10-vjeçarja e familjes Preka

  Është ndarë nga jeta këtë të mërkurë vajza 10-vjeçare e familjes Preka, pas aksidentit tragjik që ndodhi ne aksin Shkodër-Velipoje.   Prej ditësh e mitura ndodhej...

Merret në pyetje Sokol Dervishaj, dëshmon për rrugën Tiranë-Elbasan

Një ditë pas ish ministrit të transporteve Edmond Haxhinasto në dyert e prokurorisë së krimeve të rënda mbërriti dhe pasardhësi i tij Sokol Dervishaj.   Ish...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT