Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Granada shpallet zyrtarisht kampione e La Liga 2 duke u rikthyer në elitën e futbollit spanjoll. Myrto Uzuni ka qenë padyshim njeriu më i rëndësishëm i këtij suksesi ku ka shënuar plotë 23 gola bashkë me këtë në ndeshjen e sotme.
Uzuni arriti të zbllokonte sfidën në minutën e 43 për të tijët duke mbushur plot zemra të tifozëve të cilët nuk largohennga stadiumi pa parë arritjen e skuadrës së tyre.

Beratasi ka shkruar historinë pasi ka arritur të fitojë këpucën e artë dhe sezonin e ardhshëm do të luaj mes më të mirve në Spanjë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re