Ndeshje e gjykuar nga francezi Letexier nuk pati probleme të mëdha, megjithatë në kampin kuqezi ka sërish rezerva.Lojtarët tanë kanë pretenduar se në aksionin që solli golin e dytë të Kroacisë ka një faull ndaj Manajt, por gjyqtari vazhdoi lojën dhe as VAR-i nuk ka ndërhyrë. (VIDEO)

Ky ishte momenti më i diskutuar, ndërkohë Letexier disa herë toleroi ndërhyrjet e ashpra të Shutalo duke mos i dhënë karton.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re