Skip to content

Vetoja bullgare/ Analisti Albert Musliu: Ndryshimet në Kushtetutën maqedonase mund të zgjasë së paku 6 muaj

  • 24/06/2022

Analisti nga Maqedonia e Veriut Albert Musliu ka folur ditën e sotme, i ftuar në edicionin qëndror të lajmeve në ‘Vizion Plus’, në lidhje me zhvillimet politike pas heqjes së vetos bullgare. Musliu tha se insistimi i Bullgarisë ka qëndruar… Read More »Vetoja bullgare/ Analisti Albert Musliu: Ndryshimet në Kushtetutën maqedonase mund të zgjasë së paku 6 muaj

Vetoja bullgare/ Analisti Albert Musliu: Ndrysimet në Kushtetutën maqedonase mund të zgjasë së paku 6 muaj

  • 24/06/2022

Analisti nga Maqedonia e Veriut Albert Musliu ka folur ditën e sotme, i ftuar në edicionin qëndror të lajmeve në ‘Vizion Plus’, në lidhje me zhvillimet politike pas heqjes së vetos bullgare. Musliu tha se insistimi i Bullgarisë ka qëndruar… Read More »Vetoja bullgare/ Analisti Albert Musliu: Ndrysimet në Kushtetutën maqedonase mund të zgjasë së paku 6 muaj

Dyshimet për testin e biologjisë/ Ministrja Kushi në mbeshtetje të maturantëve: Do të merren masat për çdo rast

  • 24/06/2022

Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi në një status në rrjetet sociale ka theksuar se shqetësimet e maturantëve pas provimit të sotëm të biologjisë po i ndjek me shumë vëmendje.   Në reagimin e saj Kushi siguron nxënësit se… Read More »Dyshimet për testin e biologjisë/ Ministrja Kushi në mbeshtetje të maturantëve: Do të merren masat për çdo rast