silva-bino.jpg

“Vaksina s’ka asnjë ndikim në shëndetin riprodhues”/ Silva Bino: Të gjitha këto kanë qenë hamendësime të pabazuara

Teksa viti akademik nisi me një valë protestash nga studentë të cilët nuk pranojnë që të vaksinohen si kusht për të marrë pjesë në auditor, shefja për sëmundjet infektive në ISHP, Silva Bino, qetësoi të rinjtë duke thënë se vaksina… Read More »“Vaksina s’ka asnjë ndikim në shëndetin riprodhues”/ Silva Bino: Të gjitha këto kanë qenë hamendësime të pabazuara

C8DE804F-B054-4BDB-A166-0395DE3C9828.jpeg

Mbyllet strategjia 4-vjeçare e transportit, fondet për rrugët u tejkaluan me 17%, por katër akset strategjike nuk kanë nisur

Qeveria shqiptare mbylli kapitullin e një strategjie për sektorin e transportit që u zbatua gjatë viteve 2016-2020, por fondet për investimet në infrastrukturën rrugore rezultuan shumë më të larta se skenari bazë, edhe pse për katër projekte që ishin parashikuar… Read More »Mbyllet strategjia 4-vjeçare e transportit, fondet për rrugët u tejkaluan me 17%, por katër akset strategjike nuk kanë nisur

votime-kosove-1.png

Përfundon numërimi i votave në Kosovë, 21 komuna shkojnë në balotazh, ‘Vetëvendosja’ do të përballet me dy parti të mëdha më 14 nëntor

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave të rregullta të zgjedhjeve lokale të zhvilluara me 17 tetor. Sipas rezultateve preliminare të shpallura nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, në 17 komuna janë shënuar fitore të kandidatëve me mbi 50% të votave,… Read More »Përfundon numërimi i votave në Kosovë, 21 komuna shkojnë në balotazh, ‘Vetëvendosja’ do të përballet me dy parti të mëdha më 14 nëntor

aksident-3.jpg

Përplasen dy makina në aksin Shkodër-Lezhë, humb jetën njëri nga shoferët dhe plagoset rëndë tjetri

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Dajçit “. Makina me drejtues shtetasin Zyhdi Meti, është përplasur me automjetin me drejtues Vilson Tola, ku për pasojë ka… Read More »Përplasen dy makina në aksin Shkodër-Lezhë, humb jetën njëri nga shoferët dhe plagoset rëndë tjetri