Nëse Italia i ka të gjithë në dispozicion, në radhët e Spanjës mund të ketë surpriza të mëdha për formacionin.

Në debutim kundër Kroacisë, si Rodri, ashtu sikurse Morata, morën goditje të rënda dhe dolën të dëmtuar kështu që në testin e fundit, trajneri De La Fuente nuk i konsideroi ata mes titullarëve.

Ndoshta kjo mund të ketë qenë edhe një strategji për t’u fshehur para Italisë, por nëse është e vërtetë, Merino dhe Ojarzabal janë gati.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re