Sllovakia ishte surpriza e parë e këtij Europiani në raundin e parë pasi mposhti Belgjikën me shifrat 1-0 duke e nisur turneun me 3 pikë. Sot ata do të presin Ukrainën e cila u mposht nga Rumania me shifrat 3-0.

Sot ukrainasit do të kërkojnë pikët e para, pavarësisht se favorite në letër është Sllovakia.

REZULTATI LIVE | SLLOVAKI 1-0 UKRAINË

18′ Shranz

NGJARJET KRYESORE

18′ GOOOOOOOOL SLLOVAKIA! Shranz gjendet i vetëm në zonë dhe godet me kokë duke bërë një gjuajtje të pakapshme për portierin Trubin. (VIDEO)

17′ Hançko provon gjuajtjen nga goditja e dënimit por pret mrekullisht portieri Trubin. (VIDEO)

16′ Driblime të mira nga Lobotka i cili  i drrejtohet zonës dhe detyron Brazkon t’i shkoktojë faull.

13′ Brazko provon me një godije nga distanca por shkon qendrore në duart e portierit sllovak Dubravka.

10′ Sllovakët i shkojnë shumë af0r golit, dy raste të arta për ta por të pritura nga portieri Trubin. (VIDEO) (VIDEO)

6′ Kalojnë minutat e para, skuadrat akoma po studiojnë njëra-tjetrën.

1′ Starton dueli!

FORMACIONET ZYRTARE

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re