Skip to content

lufton

Mark Marku: Lëvizja e Berishës brenda PD-së nisi pasi iu prekën interesat, vetëm budallenjtë besojnë se ai po lufton për demokraci

  • 14/10/2021

Ish-deputeti i Partisë Demokratike Mark Marku thotë se lëvizja e Sali Berishës brenda PD-së nisi pasi iu prekën interesat personale. Marku u shpreh se nuk po diskutohet për demokraci brenda Partisë Demokratike, por për çështje pronëse. “Kjo lëvzje nuk ka… Read More »Mark Marku: Lëvizja e Berishës brenda PD-së nisi pasi iu prekën interesat, vetëm budallenjtë besojnë se ai po lufton për demokraci

Grabitja që lidhet me hashashin! Plagosja e baba e bir në Vlorë, njëri prej tyre lufton për jetën me 3 plagë. Dyshime se dhe grabitësit kanë mbetur të plagosur

  • 09/10/2021

Bab e bir janë duke luftuar për jetën në spitalin e Vlorës, pas një konflikti me thika që kanë pasur mbrëmjen e djeshme pranë stanit të tyre, kur janë përballur me 3 hajdutë. Edhe pse policia thotë se Fatjon Dautaj… Read More »Grabitja që lidhet me hashashin! Plagosja e baba e bir në Vlorë, njëri prej tyre lufton për jetën me 3 plagë. Dyshime se dhe grabitësit kanë mbetur të plagosur

Teksa një pjesë e Evropës po lufton me stuhitë e fuqishme, Greqia kapet një valë i nxhehti ekstrem, ‘mbyll’ portat Akropoli

  • 18/07/2021

Athina po përjeton një valë tjetër të të nxehtit ekstrem, e treta brenda një muaji. Kjo detyroi qytetarët që të shfrytëzonin plazhet, ndërsa Akropoli mbylli portat e tij për vizitorët në orët e pikut. Termometri në kryeqytetin grek shënoi 41… Read More »Teksa një pjesë e Evropës po lufton me stuhitë e fuqishme, Greqia kapet një valë i nxhehti ekstrem, ‘mbyll’ portat Akropoli

“Lehtësisht e zgjidhshme, brenda ditës”, kirurgu i Traumës jep zgjidhjen që lufton korrupsionin në mjekësi për 24-orë: Lekët që jepen pas pemës të çohen në recepsion

  • 08/07/2021

Mjekët e spitalit të ‘Traumës’ kanë zhvilluar ditën e sotme një protestë në lidhje me arrestimin e dy kolegëve të tyre disa ditë më parë. Serdi Memini dhe Ervin Sulaj, me profesion mjek dhe anestezist në spitalin e ‘Traumës’ u… Read More »“Lehtësisht e zgjidhshme, brenda ditës”, kirurgu i Traumës jep zgjidhjen që lufton korrupsionin në mjekësi për 24-orë: Lekët që jepen pas pemës të çohen në recepsion