Skip to content

lule

“Lumja ti moj Korçë lule”, recitoi mes dëborës, Meta: Vargjet e mia patriotike shqetësuan çunat e Ballkanit të Hapur

Ilir Meta në një deklaratë për mediat iu përgjigj interesit të gazetarëve edhe për recitimin që bëri së fundmi në Korçë ndërsa në qytetin juglindor kishte nisur bora. Pyetje: Ku e gjeni frymëzimin në këtë Janar të acartë për t’i… Read More »“Lumja ti moj Korçë lule”, recitoi mes dëborës, Meta: Vargjet e mia patriotike shqetësuan çunat e Ballkanit të Hapur

Presidenti Ilir Meta bën homazhe dhe kurorë me lule te Memoriali i Skënderbeut: I dha identitetin më të fortë kombit tonë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka ardhur në qytetin e Lezhës ku do të bëjë homazhe dhe do të vendosë një kurorë me lule në memorialin e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Lezhë. “Me shumë të drejtë fenoli do… Read More »Presidenti Ilir Meta bën homazhe dhe kurorë me lule te Memoriali i Skënderbeut: I dha identitetin më të fortë kombit tonë

“Zoti ne xhenet e paqe”/ Humbi jetën në lule të rinisë nga aksidenti tragjik në Kukës, publikohet fotoja e të riut (EMRI)

Aksidenti i ndodhur pasditen e sotme në Kukës ka lënë pas një viktimë. Bëhet me dije se personi që ndërroi jetë është një 30-vjeçar i identifikuar si Sadri Duraku. Sipas njoftimit të policisë Duraku ishte duke lëvizur me biçikletën e… Read More »“Zoti ne xhenet e paqe”/ Humbi jetën në lule të rinisë nga aksidenti tragjik në Kukës, publikohet fotoja e të riut (EMRI)

Video/ ‘Ia ka vënë Amerika në lule të ballit’, pas protestës te PD, sherr mes qytetares dhe mbështetësit të Berishës: Të është rritur gjuha ty, pse kush na ka pjellë ne?

Pas protestës së thirur nga ish-kryeministri Sali Berisha, shumë prej protestuesve dolën në rrugë të ndryshme të Tiranës, ku nuk munguan as përplasjet me qytetarë të thjeshtë. Gazetarët e Fax News që kanë qenë në terren, kanë pikasur një përplasje… Read More »Video/ ‘Ia ka vënë Amerika në lule të ballit’, pas protestës te PD, sherr mes qytetares dhe mbështetësit të Berishës: Të është rritur gjuha ty, pse kush na ka pjellë ne?