Skip to content

Lutemi

Meta uron besimtarët ortodoksë: Pashkë të bardha për të gjithë, të lutemi për mjekët dhe infermierët

  • 18/04/2020

Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët ortodoksë për festën e Pashkëve. Kreu i Shtetit dëshiron shëndet të plotë, mirësi e begati në çdo familje. Meta u ndal te specifika e Pashkëve të sivjetshme, të ndikuara nga një armik i padukshëm,… Read More »Meta uron besimtarët ortodoksë: Pashkë të bardha për të gjithë, të lutemi për mjekët dhe infermierët

Urimi i Presidentit Meta për besimtarët Ortodoksë: Pashkë të mbara, të lutemi sot edhe për heronjtë e ditëve tona

  • 18/04/2020

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot besimtarët ortodoksë për Pashkë të mbara e të bardha. Duke nënvizuar kushtet në të cilat ato do festohen për shkak të koronavirusit, Kreu i Shtetit kërkon në fjalën e tij që të lutemi dhe… Read More »Urimi i Presidentit Meta për besimtarët Ortodoksë: Pashkë të mbara, të lutemi sot edhe për heronjtë e ditëve tona

“T’i lutemi Zotit të na e lehtësojë këtë sprovë të madhe” – Basha mesazh përpara të dielës së Pashkëve

  • 10/04/2020

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, në një mesazh në rrjetet sociale, në kuadër të së dielës së pashkëve, bëri thirrje për lutje ndaj Zotit që të na lehtësojë këtë sprovë të madhe, siç e cilëson ai epideminë e koronavirusit.… Read More »“T’i lutemi Zotit të na e lehtësojë këtë sprovë të madhe” – Basha mesazh përpara të dielës së Pashkëve