Skip to content

Lutemi

Minatori 61 vjeçar i bllokuar prej 3 ditësh, reagon PD: Lutemi që të dalë nga nëntoka e pasur që mban mbi tokë mijëra të varfër, qeveria nuk ju siguron kushtet e sigurisë në punë

  • 18/09/2021

Minatori 61 vjeçar Muharrem Plaku prej 3 ditësh tashmë gjendet i bllokuar nën galerinë e minierës së Bulqizës. Ekipet e shpëtimit ende nuk kanë mundur të bëjnë diçka për ta nxjerrë. Ndërkohë që janë angazhuar edhe punëtorët e tjerë për… Read More »Minatori 61 vjeçar i bllokuar prej 3 ditësh, reagon PD: Lutemi që të dalë nga nëntoka e pasur që mban mbi tokë mijëra të varfër, qeveria nuk ju siguron kushtet e sigurisë në punë

Stuhitë e motit në Gjermani, Meta: Ngushëllime familjarëve të viktimave, lutemi që të mos ketë më humbje jetësh

  • 15/07/2021

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shpreh solidaritet me Gjermaninë, e cila po përballet me një mot katastrofik, ku stuhitë dhe përmbytjet masive kanë lënë pas deri më tani 58 viktima dhe qindra të zhdukur. Përmes një mesazhi në “Facebook”, Meta… Read More »Stuhitë e motit në Gjermani, Meta: Ngushëllime familjarëve të viktimave, lutemi që të mos ketë më humbje jetësh

Trump rezultoi me koronavirus/ Vjen reagimi miqësor i Biden: Ne do të vazhdojmë të lutemi për shëndetin e presidentit dhe familjes së tij

  • 02/10/2020

Ditën e sotme President i SHBA-ve Donald Trump dhe bashkëshortja e tij, rezultuan pozitiv në testin e bërë për virusin Covid-19. Kundërshtari i tij politik në zgjedhjet e muajit nëntor, Joe Biden, përmes një postimi në Twitter, i ka uruar çiftit… Read More »Trump rezultoi me koronavirus/ Vjen reagimi miqësor i Biden: Ne do të vazhdojmë të lutemi për shëndetin e presidentit dhe familjes së tij

“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”, deklarata e Institutit të Shëndetit Publik lë pa mendje qytetarët: Ju lutemi për vetëpërmbajtje

  • 03/08/2020

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka reaguar me një deklaratë në lidhje me disa lajme që sipas tij, janë përhapur të pa baza për mosrespektim të rekomandimeve të IKSHPK, ndërsa citon se të jep përshtypje se njerëz të… Read More »“Gjithkush ka të drejtë të infektohet”, deklarata e Institutit të Shëndetit Publik lë pa mendje qytetarët: Ju lutemi për vetëpërmbajtje